fbpx Dwudziesta edycja Letniej Szkoły Biotechnologii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dwudziesta edycja Letniej Szkoły Biotechnologii

Do 15 lipca trwać będzie rekrutacja studentów i doktorantów zainteresowanych udziałem w dwudziestej edycji Letniej Szkoły Biotechnologii. Organizowana ona jest przez Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W tym roku spotkanie zaplanowano w dniach 2-7 września, w Stegnie.

To już XX spotkanie z biotechnologią w plenerze, podczas którego uczestnicy będą mogli wysłuchać najlepszych naukowców mówiących o organizmach modelowych. Wybraliśmy 4 różne organizmy modelowe - przedstawicieli: grzybów (Ustilago maydis), roślin (Arabidopsis thaliana) i zwierząt: ryby (Danio reno) oraz myszy (Mus musculus). W trakcie Szkoły zostaną także poruszone tematy związane z GMO i społecznym odbiorem biotechnologii.

Swoje wykłady wygłoszą m.in.
Tomasz Besta (Uniwersytet Gdański),
Scott Gold (University of Georgia, USA),
Barbara Kijewska (Uniwersytet Gdański),
Aleksandra Małyska (Instytut Chemii Bioorganicznej, Polska Akademia Nauk, Poznań),
Magdalena Mikołaczyk-Chmiela (Uniwersytet Łódzki)
Marina Mione (Karlsruhe Institute of Technology, Niemcy),
Sylwia Mrozowska (Uniwersytet Gdański),
Konrad Ocalewicz (Uniwersytet Gdański),
Jolanta Paradziej-Łukowicz (Gdański Uniwersytet Medyczny),
Jan Sadowski (Instytut Biologii Molekularnej i Biotechnologii),
Amy Sater (University of Houston Downtown, USA),
Klaus Schughart (Helmholtz Centre for Infection Research, Niemcy),
Uwe Straehle (Karlsruhe Institute of Technology, Niemcy),
Tomasz Twardowski (Instytut Chemii Bioorganicznej, Polska Akademia Nauk, Poznań),
Cecilia Lanny Winata (Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej),
Małgorzata Wiweger (Międzynarodowy Instytut Biologii Molekularnej i Komórkowej).

Oficjalnym językiem Szkoły jest język angielski.

Rekrutacja jest otwarta do 15-tego lipca. Zasady rekrutacji oraz formularz rekrutacji on-line dostępne są pod adresem: www.bss.ug.edu.pl .
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz