fbpx Sukces tenisistek ziemnych AZS UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sukces tenisistek ziemnych AZS UG

Szóste miejsce zajęła reprezentacja tenisistek ziemnych Uniwersytetu Gdańskiego podczas  Drugich Europejskich Igrzysk Studenckich w Rotterdamie. Gratulujemy!

Reprezentantki UG wywalczyły sobie prawo rywalizacji w 2nd European Universities Games 2014 dzięki zwycięstwu w Akademickich Mistrzostwach Polski w minionym sezonie.

W rozgrywkach grupowych ekipa UG rywalizowała z: University of Split (Chorwacja) i Koc University (Turcja). W pierwszym meczu nasze tenisistki musiały uznać wyższość ekipy z Uniwersytetu w Splicie i przegrały 0:3. W drugim dniu polskie tenisistki ziemne wygrały z Turczynkami z Uniwersytetu w Koc 3:0. Dzięki korzystnemu dla Polek wynikowi bezpośredniego meczu rywalek, ekipa z UG przystąpiła do ćwierćfinału.

Niestety, tenisistki z UG przegrały walkę o wejście do strefy medalowej z reprezentacją Uniwersytetu w Mainz. Po grach pojedynczych nasze zawodniczki przegrywały 0;2 i do gry podwójnej już nie przystąpiły oszczędzając siły na walkę o piąte miejsce.

Walka o miejsca 5-8 rozpoczęła się dla naszych pań zwycięstwem 2:1 z Uniwersytetem Marmara z Turcji. W rywalizacji o 5. miejsce gdańszczanki musiały jednak uznać wyższość gospodyń turnieju, Uniwersytetu Erasmusa w Rotterdamie (0:2)  i zajęły ostatecznie szóste miejsce.

Drużyna Uniwersytetu Gdańskiego wystąpiła w składzie:
Małgorzata Głódkowska (Wydz. Prawa i Administracji), Martyna Majewska (Wydz. Zarządzania), Paulina Bilska (Wydz. Oceanografii i Geografii), Maria Świderska (Wydz. Nauk Społecznych), trenerem sekcji jest mgr Hanna Wesołowska-Szprada.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz