fbpx Inauguracja cyklu "Ścieżki antropologii współczesnej" | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Inauguracja cyklu "Ścieżki antropologii współczesnej"

Studenckie Koło Naukowe Etnologii Uniwersytetu Gdańskiego zaprasza na spotkanie w ramach cyklu „Ścieżki antropologii współczesnej”. Gościem pierwszego spotkania będzie Michał Kochańczyk, podróżnik który przebywał w wielu afrykańskich wioskach, miał możliwość zaprzyjaźnić się z miejscową ludnością i poznać ich życie. Spotkanie będzie opowieścią o tradycyjnych zwyczajach mieszkańców którym animistyczne wierzenia splotły się z islamem i chrześcijaństwem, w sposób trudny do pojęcia dla Europejczyków.

Wykład odbędzie się 11 grudnia o godzinie 17:00 w Instytucie Archeologii i Etnologii UG przy ul. Bielańskiej 5 (za Krewetką, vis a vis Ratusza Staromiejskiego).

WSTĘP WOLNY.

Kilka słów o projekcie:
ŚCIEŻKI ANTROPOLOGII WSPÓŁCZESNEJ to cykl spotkań z antropologami i podróżnikami, którzy dzielą się swoim doświadczeniem na temat innych kultur i etnologii w szerokim tego słowa znaczeniu. Celem projektu jest przybliżenie studentom i mieszkańcom Trójmiasta nauki, jaką jest antropologia oraz ukazania sylwetki etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz