fbpx Doktorzy szerokich horyzontów poszukiwani | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Doktorzy szerokich horyzontów poszukiwani

Klub Stypendystów Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (FNP) ogłosił dziesiąty konkurs o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Przyznawana jest doktorom wybitnym nie tylko w działalności naukowej. Zgłoszenia kandydatów tylko do  końca stycznia!

Nagroda jest inicjatywą stypendystów Fundacji, powołaną dla upamiętnienia tragicznie zmarłego dr. Artura Rojszczaka, znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów Klubu. Jest przyznawana młodym doktorom, którzy obok wybitnych osiągnięć naukowych wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.
Wśród laureatów znajdujemy między innymi dr. Tomasza Samojlika - autora i ilustratora serii książeczek dla dzieci o żubrze Pompiku oraz dr Agatę Kołodziejczyk – biegającą maratony biolożkę, aktywnie popularyzującą… astronomię.

Więcej informacji na temat konkursu i sylwetki dotychczasowych laureatów znajduje się na stronie KS. http://www.ksz-fnp.org/Nagroda%20im.%20A.%20Rojszczaka.html

Wysokość nagrody, fundowanej corocznie przez Klub i Fundację, wynosi 5 tys. zł.
Od 2013 roku opiekunem nagrody jest pracownik Wydziału Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG dr hab. Tomasz Klimczuk.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz