fbpx Film o prof. Wacławie Szybalskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Film o prof. Wacławie Szybalskim

Fundacja Profesora Wacława Szybalskiego zaprasza na polską premierę filmu o profesorze Wacławie Szybalskim „Esencja życia”.

Profesor Wacław Szybalski jest wybitnym polskim naukowcem z dziedziny biologii molekularnej. Doktorem honoris causa Uniwersytetu Gdańskiego i czterech innych polskich uczelni: Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (1980), Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (2000), Politechniki Gdańskiej (2001) i Uniwersytetu Jagiellońskiego (2012). Wychowawcą wielu pokoleń polskich biologów.

Pokaz odbędzie się 11 marca 2015 r. o godzinie 18:00 w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku przy ul. Bogusławskiego 1. Po projekcji będzie okazja do rozmowy z reżyserem filmu, Anną Ferens.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz