fbpx II Konkurs Antropologiczny | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

II Konkurs Antropologiczny

Studenckie Koło Naukowe Etnologów UG zaprasza uczniów pomorskich i warmińsko-mazurskich szkół ponagimnazjalnych do udziału w II Konkursie Antropologicznym.

Głównym celem II edycji Konkursu Antropologicznego jest szerzenie wiedzy na temat antropologii, jako nauki interdyscyplinarnej, mieszczącej w sobie cechy nauki porównawczej i empirycznej, co daje najlepsze narzędzia do opisu świata zróżnicowanego społecznie i kulturowo.  Dzięki poznaniu antropologicznych metod badania tego, co wokół nas, chcemy zwiększyć świadomość kulturową wśród licealistów, których ciekawość świata i wielość pasji są cechami niezbędnymi w antropologii.

Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest wysłanie formularza zgłoszeniowego na adres: konkurs.antropologiczny@gmail.com  5 marca 2015 roku.

Formularz i regulamin można znaleźć na stronie internetowej Studenckiego Koła Naukowego Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego www.etnokolo.ug.edu.pl
oraz na fanpage’u na Facebooku: https://www.facebook.com/konkursetn

Konkurs składa się jednego etapu, który ma formę testu. Po otrzymaniu formularza zgłoszeniowego organizator konkursu przekaże uczestnikom materiały na podstawie, których opracowane zostały pytania konkursowe.
Konkurs Antropologiczny
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz