fbpx Promocja książki „Historia teatru miejskiego w Gdańsku (1801-1841)” | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Promocja książki „Historia teatru miejskiego w Gdańsku (1801-1841)”

Wykład otwarty dr Eweliny Damps połączony z promocją książki „Historia teatru miejskiego w Gdańsku (1801-1841)”

22 marca 2015 r. godz. 14.30
w Teatrze Wybrzeże (Czarna Sala)

Wykład poświęcony będzie początkom niemieckiej sceny teatralnej na Targu Węglowym w Gdańsku. Teatr Miejski (Stadttheater) został otwarty w tym miejscu dokładnie 3 sierpnia 1801 roku. Pierwsze 40-lecie działalności tego teatru to okres niezwykle ciekawy z uwagi na doniosłe zmiany polityczne (okres pruski, powstanie pierwszego Wolnego Miasta Gdańska), a także wydarzenia wokoło teatralne (np. występy gościnne artystów niemieckich oraz trupy Wojciecha Bogusławskiego). Przedstawione zagadnienia związane m.in. z architekturą czy socjologią teatru zostaną mocno osadzone w historii Gdańska. Po wykładzie odbędzie się spotkanie z dr Eweliną Damps, a także z prof. dr hab. Janem Ciechowiczem, promotorem tej rozprawy.
Promocja książki "Niemcy na scenie gdańskiej"
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz