fbpx Konkurs Czerwonej Róży 2015 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs Czerwonej Róży 2015

Rozpoczęły się eliminacje do Konkursu Czerwonej Róży 2015.  Gospodarzem tegorocznej edycji konkursu jest Uniwersytet Gdański. Jak co roku na uczestników czekają atrakcyjne nagrody – samochód osobowy dla najzdolniejszego studenta, 12.000 zł dla najlepszego koła naukowego i 10.000 zł – w kategorii wychowanie morskie studentów. Etap eliminacji uczelnianych kończy się 8 maja 2015. Uroczysta gala ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 24 maja.

Ubiegłoroczny konkurs wygrał Piotr Zieliński, student Wydziału Prawa i Administracji UG – zaszczytny tytuł gospodarza tegorocznej edycji konkursu przyjęły zatem władze Uniwersytetu Gdańskiego.

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze poszczególnych uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia ocen, ale także aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinach społecznej, sportowej i artystycznej.

Na laureatów, czekają cenne nagrody. Zwycięzca konkursu – najlepszy student  Trójmiasta otrzyma także możliwość reprezentowania naszego regionu w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP – Primus Inter Pares.

Informacje, regulaminy i wzory formularzy dostępne są na stronie www.czerwonaroza.org.pl

Nagrody w konkursie
  • samochód osobowy – dla najzdolniejszego studenta
  • 12.000 zł – dla najlepszego koła naukowego,
  • 10.000 zł – w kategorii Wychowanie Morskie Studentów.
Harmonogram konkursu
  • 8 maja  – koniec etapu eliminacji uczelnianych,
  • 18 maja – publiczna prezentacja nominowanych przed Kapitułą Konkursową, Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego,
  • 24 maja – gala konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, Dwór Artusa w Gdańsku.

Organizatorzy konkursu
Stowarzyszenie Czerwonej Róży, przy współudziale szkół wyższych województwa pomorskiego

Gospodarz Konkursu Czerwonej Róży 2015
Uniwersytet Gdański

Historia konkursu
Statuetka „Czerwonej Róży” trafia do rąk wybitnych, najbardziej wyróżniających się studentów od ponad 50 lat. Stowarzyszenie Czerwonej Róży powstało w legendarnym klubie Studentów Wybrzeża Żak. Nagrodę Czerwonej Róży wręczano początkowo poetom, pisarzom, a później także młodym naukowcom i politologom. Dziś laureaci pierwszych edycji konkursu są znanymi lekarzami, inżynierami, artystami, biznesmenami i politykami. Po pewnym czasie konkurs zniknął, miał w swojej historii przerwę, ale w 1999 roku udało się go reaktywować.  Wśród dotychczasowych laureatów Konkursu jest wielu przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego, m.in.: prof. Jerzy Treder, Stefan Rojewski, prof. Anna Zielińska-Głębocka, Jarosław Szczukowski, Agnieszka Kminikowska, Adrian Kosowski, Tomasz Snarski, Piotr Zieliński, a także koła naukowe Etnologów oraz Strateg.

dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz