fbpx Sukces Studentów Wydziału Zarządzania na AIS Student Chapter Competition | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Sukces Studentów Wydziału Zarządzania na AIS Student Chapter Competition

SUKCES STUDENTÓW UG W KONKURSIE INFORMATYCZNYM

AIS STUDENT CHAPTERS W USA

Association for Information Systems – AIS jest światową organizacją zrzeszającą kadrę akademicką, głównie profesorską, reprezentującą dziedzinę informatyki ekonomicznej. Do bogatego wachlarza naukowych i organizacyjnych działań AIS należy również  przeprowadzanie corocznego międzynarodowego konkursu studentów informatyki ekonomicznej – AIS Student Chapter Competition. W konkursie uczestniczą liczne, kilkuosobowe zespoły studentów - informatyków z całego świata, głównie z uniwersytetów amerykańskich.

W wyniku eliminacji do finału tego konkursu, zapraszanych jest kilka najlepszych zespołów, w każdej z czterech konkurencji. W tym roku, w dniach 09-11.04 finały konkursu AIS Student Chapter odbyły się na University of Alabama, USA.  Do finału AIS Student Chapter zakwalifikował się zespół nowej, innowacyjnej specjalności z Wydziału Zarządzania UG: Aplikacje Informatyczne w Biznesie - AiB (funkcjonującej zaledwie od ponad pół roku), w trudnej konkurencji Information Systems that Serves Society.

Nasi studenci, którzy byli jedynym europejskim, zakwalifikowanym do finału zespołem - zajęli trzecie miejsce. Zostali wyprzedzeni jedynie przez dwa zespoły z renomowanego, filadelfijskiego Temple University, wysoko notowanego w tzw. rankingu szanghajskim uczelni. Studenci AiB, zaprojektowali i oprogramowali innowacyjną aplikację mobilną o nazwie Safe Watch, pozwalającą na dyskretne wzywanie pomocy w sytuacji zagrożenia. W skład zespołu wchodzili studenci, pierwszego roku AiB: Kamil Wojewski (lider zespołu), Damian Kisielewski, Hubert Kisielewski, Maciej Kwapiński i Szymon Nagórski.

W tym roku, kilkunastu studentów specjalności AiB założyło, przy Katedrze Informatyki Ekonomicznej UG, pierwszy w Polsce AIS Student Chapter, który będzie kontynuował intensywną współpracę z Association for Information Systems, przygotowując się m.in. do przyszłorocznego konkursu.

Udział w konkursie był możliwy dzięki finansowemu wsparciu zespołu SafeWatch przez: Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną (PSSE), Urząd Miasta Sopot, Urząd Gminy Kosakowo, Urząd Gminy Miasta Jastrowie, Starostwo Powiatu Złotowskiego, Prorektora ds. Studenckich UG, Dziekana Wydziału Zarządzania UG oraz Parlamentu Studentów Uniwersytetu Gdańskiego.

zdjęcie uczestników
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Andrzej Żurawik