fbpx IV Edycja Festiwalu Made In Azja | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

IV Edycja Festiwalu Made In Azja

Korei Południowej poświęcona będzie czwarta edycja Festiwalu Kultury Azjatyckiej Made In Azja na Uniwersytecie Gdańskim. Festiwal odbędzie się w dniach 21 – 24 maja 2015 stanowić będzie część wydarzeń XIII Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Festiwal Kultury Azjatyckiej MADE IN AZJA na Uniwersytecie Gdańskim to kompleksowy projekt, który poprzez wydarzenia z dziedziny kultury i nauki pragnie przybliżyć fenomen i piękno krajów azjatyckiego kontynentu.

Tegoroczna edycja będzie kulturalną podróżą do Korei Południowej. Podczas czterech dni festiwalu odbędą się występy artystyczne, pokazy filmowe oraz szereg wykładów i warsztatów. Obejrzymy malowniczy taniec z tradycyjnymi wachlarzami Buchaechum, posłuchamy koreańskich bębnów Keunsoriro, a podczas k-popowego dnia poznany kroki Gangman Style'a i damy się porwać popkulturowej koreańskiej fali. Nauczymy się pisać swoje imię w języku koreańskim, przygotujemy smaczne kimchi i poznamy podstawy taekwondo.

Gwiazdą festiwalu będzie koreańska sopranistka Yeyong Sohn, która podczas recitalu zaprezentuje utwory zarówno w języku koreańskim, jak i polskim.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: JM Rektor UG Prof. dr hab. Bernard Lammek oraz Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie

Organizatorzy : Akademickie Centrum Kultury Alternator UG / DKF Miłość Blondynki UG

Partnerzy: Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei w Warszawie, Centrum Studiów Azji Wschodniej UG, Biuro Obsługi Studentów Zagranicznych UG, Międzywydziałowe Koło Naukowe Studiów Azji Wschodniej UG, Koła Naukowe Doktorantów UG,  Koło Naukowe „Młodzi dydaktycy” UG, Koło Filmoznawców UG, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Szkoła Języków Orientalnych Matsuri, Wydawnictwo Kwiaty Orientu , Sklep Oriental Market.

Festiwal Made In AzjaFestiwal Made In Azja
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz