fbpx Warsztaty prezentacji naukowych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Warsztaty prezentacji naukowych

Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed zaprasza na warsztaty Prezentacji Naukowych organizowanych w ramach Projektu Kulturalna Biotechnologia.

Czas: 23 maja 2015 godz. 10.00 – 18.00
Miejsce: Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed, Gdańsk ul. Kładki 24

Rejestracja na warsztaty dla osób zainteresowanych jest obowiązkowa. W tym celu należy wypełnić formularz rejestracyjny. Zapisy potrwają do 20 maja. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. O zakwalifikowaniu się na warsztaty uczestnicy zostaną poinformowani mailowo na adres podany przez nich w formularzu najpóźniej do 21 maja.

Warsztaty będą składały się z trzech części. Na początek w prelekcji wprowadzającej przedstawione zostaną sugestie dotyczące planowania struktury prezentacji naukowej, ogólnej kompozycji slajdów i przygotowania technicznego. Omówimy też wybrane kwestie związane z samym wygłaszaniem prezentacji i odpowiednią taktyką interakcji z słuchaczami w czasie dyskusji. Po przerwie mowa będzie o sztuce projektowania slajdów. Na odpowiednio dobranych przykładach przedyskutowane zostaną „stałe fragmenty gry”, tj. m.in. wygląd slajdów tytułowych i końcowych, przechodząc następnie do poszczególnych sposobów prezentacji danych (listy, tabele, wykresy, schematy, ilustracje). Na trzecią i najważniejszą część warsztatów składać się będą prezentacje 8 wybranych wcześniej Uczestników.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz