fbpx Laureaci programu „Top 500 Innovators” z UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Laureaci programu „Top 500 Innovators” z UG

Top 500Troje naukowców związanych z Uniwersytetem Gdańskim znalazło się w gronie laureatów rządowego programu „Top 500 Innovators”.  Gratulujemy!

W gronie laureatów znaleźli się:
  • mgr Joanna Karczewska-Golec, Wydział Biologii UG
  • dr Piotr Golec, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN (afiliowany przy UG)
  • mgr Michał Capierzyński, Centrum Transferu Technologii Uniwersytetu Gdańskiego
  • dr Piotr Golec, Instytut Biochemii i Biofizyki PAN

Uczestnicy „Top 500 Innovators” w 2015 roku wyjadą w pięciu grupach na 9-tygodniowe programy stażowo-szkoleniowe na Stanford University w USA (dwie grupy) i University of Cambridge w Wielkiej Brytanii (dwie grupy). Zgłoszenia do czwartej, ostatniej edycji konkursu nadesłało 319 kandydatów z uczelni, instytutów badawczych, instytutów Polskiej Akademii Nauk i centrów transferu technologii z całej Polski.

Top 500 Innovators to największy rządowy program wspierania innowacyjności w nauce. Do końca 2015 roku planowany jest wyjazd aż 500 polskich naukowców i pracowników centrów transferu technologii na staże i szkolenia zagraniczne do ośrodków naukowych i badawczych z czołówki rankingu szanghajskiego (Academic Ranking of World Universities).

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Gabriela Leoniec
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz