fbpx Stypendia Programu START dla badaczy z UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Stypendia Programu START dla badaczy z UG

Czwórka młodych naukowców z Uniwersytetu Gdańskiego znalazła się w gronie laureatów 23 edycji programu START FNP. Gratulujemy!

Wśród 130 młodych badaczy wyróżnionych w programie START w 2015 roku znaleźli się:

dr Anna Maria Klimaszewska – Wydział Prawa i Administracji UG
dr Dominika Saniewska – Wydział Oceanografii i Geografii UG
mgr Lidia Chomicz – Wydział Chemii UG
dr inż. Dawid Nidzworski – Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed

W programie START roczne stypendia otrzymują młodzi uczeni znajdujący się na początku kariery naukowej posiadający udokumentowane osiągnięcia w swojej dziedzinie badań. W 2015 roku wyróżniono 130 badaczy spośród 1241 kandydatów. Zwycięzcy otrzymują od FNP roczne stypendium w wysokości 28 000 zł.

Uroczystość wręczenia dyplomów laureatom programu odbyła się 23 maja na Zamku Królewskim w Warszawie.  Program START jest jednym z dwóch – obok Nagrody FNP – najdłużej realizowanych programów Fundacji. Jest jednocześnie największym w Polsce programem stypendialnym dla najlepszych młodych naukowców.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz