fbpx Międzynarodowa konferencja klimatologiczna | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Międzynarodowa konferencja klimatologiczna

Międzynarodowa Konferencja „Climate variability and human impacts in Central and Eastern Europe during the last two millennia” odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2015 na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego.

Tytuł – Climate variability and human impacts in Central and Eastern Europe during the last two millennia

Czas – 17-19 czerwca 2015

Miejsce – Budynek Wydziału Nauk Społecznych i Instytutu Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, ul. Bażyńskiego 4, aula S-209

Organizatorzy – konferencja zorganizowana w ramach projektu “Climate of northern Poland Turing the last 1000 years: Constraining the future with the past”, pod egidą organizacji Past Global Changes (PAGES)

Program i informacje na stronach:

Celem konferencji jest przegląd aktualnego stanu wiedzy na temat zmienności klimatu i interakcji człowiek-środowisko w ostatnich 2000 lat. Geograficznie obszarem zainteresowania jest centralna i wschodnia Europa. Główne sesje tematyczne obejmują klimatologię historyczną, rekonstrukcje zmian środowiska w oparciu o naturalne archiwa przyrodnicze, modelowanie zmienności klimatu w przeszłości oraz wpływ człowieka na środowisko. W konferencji uczestniczyć będzie 90 naukowców z 14 krajów.
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Krzysztof Klinkosz
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz