fbpx Pamela Światłowska, studentka MWB UG i GUMed, współautorem publikacji opublikowanej w Nature Medicine | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Pani Pamela Światłowska, studentka Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, opublikowała pracę w prestiżowym czasopiśmie Nature Medicine (IF=28,054).

Shankman Laura S., Gomez Delphine, Cherepanova Olga A., Salmon Morgan, Alencar Gabriel F., Haskins Ryan M., Światłowska Pamela, Newman Alexandra A. C., Greene Elizabeth S., Straub Adam C., Isakson Brant, Randolph Gwendalyn J., Owens Gary K. KLF4-dependent phenotypic modulation of smooth muscle cells has a key role in atherosclerotic plaque pathogenesis. Nature Medicine 2015, 21(6): 628-637 (doi: doi:10.1038/nm.3866).

Pani Pamela w ramach ostatniego roku studiów magisterskich dostała się na Visiting Research Graduate Traineeship Program (VRGTP) koordynowany przez Prof. Zygmunta Derewendę. Głównym celem było przeprowadzenie badań, które w rezultacie przełożą się na pracę magisterską.

Praca stanowi część badań nad komórkami mięśni gładkich z naciskiem na choroby układu krwionośnego np. miażdżyca, niedokrwienie kończyn, prowadzonych w Cardiovascular Research Center, University of Virginia pod kierownictwem Prof. Gary'ego Owens'a (Owens Lab).

Link do publikacji: www.nature.com/nm/journal/vaop/ncurrent/full/nm.3866.html#affil-auth

Więcej na stronie: http://biotech.ug.edu.pl/media/aktualnosci/44291/pamela_swiatlowska_studentka_mwb_ug_i_gumed_wspolautorem_publikacji_opublikowanej_w_nature_medicine

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska
Treść wprowadzona przez: Iwona Kuklińska