fbpx Gala filmów studenckich | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Gala filmów studenckich

Informacja Organizatorów:

Katedra Wiedzy o filmie i kulturze audiowizualnej zaprasza na Galę Wielominutową, która kończy pierwszy rok studiów kierunku Wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej (filmoznawstwa praktycznego).

Wiedza o filmie to pionierski kierunek. Przez cały rok – poza obowiązkowymi zajęciami teoretycznymi – studenci mogli sprawdzić się w działaniach praktycznych (wolontariat na festiwalach filmowych, pisanie recenzji filmowych, przygotowywanie imprez). Jednym z rodzajów praktyki było przygotowanie przez studentów filmu, na razie minutowego (ale umiejętność operowania skróconą formą jest pewnie trudniejsza niż rozwlekłe tyrady).

W ramach gali odbędzie się pokaz konkursowy ponad 50 filmów jednominutowych przygotowanych przez naszych studentów.

Impreza odbędzie się 27 czerwca o godz. 18.00 w sali dawnego Kina Watra (Dom Harcerza) w Gdańsku, ul. ul. Za Murami 2 – 10. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Mile widziane stroje wieczorowe (z akcentem letnim/wakacyjnym).

Gala filmów studenckich
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Iwona Kuklińska