fbpx Warsztaty z przygotowywania wniosków o finansowanie projektów badawczych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Warsztaty z przygotowywania wniosków o finansowanie projektów badawczych

Narodowe Centrum Nauki ogłasza nabór na warsztaty poświęcone procesowi przygotowywania wniosków o finansowanie projektów badawczych.

Oferta skierowana jest do osób prowadzących badania naukowe, które:
• nie kierują i nie kierowały projektem badawczym finansowanym przez MNiSW (w tym KBN) lub NCN,
• w ciągu ostatnich 5 lat (w Naukach Ścisłych i Technicznych oraz Naukach o Życiu) lub 10 lat (w Naukach Humanistycznych, Społecznych i o Sztuce) opublikowały co najmniej dwie prace o zasięgu międzynarodowym,
• znają język angielski.

Tematyka warsztatów obejmuje:
• zasady pisania wniosków o finansowanie projektów badawczych,
• cykl życia wniosku (od pomysłu do podpisania umowy o dofinansowanie),
• przygotowywanie części merytorycznej wniosku,
• projektowanie kosztorysów,
• zasady oceny wniosków w systemie peer review,
• analizę dokumentów konkursowych i wymagań formalnych.

Integralną częścią warsztatów jest samodzielna praca nad wnioskiem o dofinansowanie. Szkolenie prowadzą koordynatorzy dyscyplin Narodowego Centrum Nauki.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Centrum przy ul. Królewskiej 57 w Krakowie w dniach 8-9 grudnia 2015 r. NCN nie zapewnia noclegów ani wyżywienia.

Szczegóły na http://ug.edu.pl/47584/warsztaty_z_przygotowywania_wnioskow_o_finansowan...

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski