fbpx Konkurs prac magisterskich im. J. J. Lipskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs prac magisterskich im. J. J. Lipskiego

Konkurs prac magisterskich im. Jana Józefa Lipskiego zorganizowany dla upamiętnienia postaci Patrona w celu wspierania wybijających się studentów kierunków humanistycznych i społecznych i ułatwienia im startu w świecie nauki.

Jan Józef Lipski, badacz literatury, zasługuje na naszą pamięć ze względu na wyjątkowe dokonania w kształtowaniu naszej świadomości społecznej i obywatelskiej oraz swoją działalność w opozycji demokratycznej naszego kraju. Jesteśmy przekonani, że wyróżnianie młodych ludzi, podejmujących w swoich pracach problemy humanistyki i wykazujących wrażliwość na kwestie społeczne, jest ważne dla nas wszystkich.

Pierwszą edycję konkursu ogłoszono w 1995 roku z inicjatywy Zbigniewa Bujaka, a jego organizacją zajmowało się Towarzystwo Demokratyczno-Społeczne. Od 2002 roku obowiązki te przejęło nasze Stowarzyszenie.

Przedmiotem konkursu są prace z obszaru humanistyki i nauk społecznych od XIX w. do współczesności, których tematyka jest bliska zainteresowaniom badawczym i aktywności społecznej Patrona konkursu, a zwłaszcza:
◾historia i teoria literatury,
◾wiedza o współczesnej kulturze,
◾Varsaviana,
◾historia najnowsza,
◾społeczeństwo i polityka. Dyskryminacja i tolerancja, stereotypy – aspekty kulturowe, psychologiczne, językowe.

Zgłoszenie pracy na konkurs powinno zawierać:
◾krótką opinię promotora lub recenzenta,
◾dane autora pracy umożliwiające kontakt z nim (adres, numer telefonu, e-mail),
◾ewentualnie życiorys autora pracy,
◾esej o pracy nieprzekraczający 5 procent jej objętości,
◾egzemplarz pracy (zbindowany),
◾wszystkie wyżej wymienione dokumenty zapisane na płycie CD.

Prace proszę nadsyłać do dnia 31 stycznia 2016 roku na adres:
Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita
ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 lok. 1

Kontakt:
e-mail: otwarta@otwarta.org

Szczegóły w załączeniu oraz na stronie stowarzyszenia www.otwarta.org

PDF icon Konkurs prac magisterskich im. J. J. Lipskiego308.97 KB
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski