fbpx Dzień z Atomem dla Nauki | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Dzień z Atomem dla Nauki

28 października 2015 r. (środa), 10:00 - 16:00
Gdańsk, ul. Jana Bażyńskiego 6, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego

Program:
10:00 – otwarcie strefy oraz stoiska naukowo-dydaktycznego „Dnia z Atomem dla Nauki” (hol)
10:00 - 15:00 – pokazy promieniotwórczości (poz. -1, pracownia balistyki)
13:00 - 13:15 – mini wykład dr Anny Mietlarek-Kropidłowskiej (s. 1039)
13:20 - 14:20 – wykład prof. Grażyny Zakrzewskiej-Kołtuniewicz (s. 1039)
14:25 - 16:00 – seans filmowy „Obietnica Pandory” (Aud. C)
16:00 – zamknięcie strefy oraz stoiska naukowo-dydaktycznego „Dnia z Atomem dla Nauki”

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

„Dzień z Atomem dla Nauki” to nazwa cyklu spotkań ze studentami, których celem jest poszerzanie wiedzy nt. energetyki jądrowej w środowisku akademickim. Podczas tych najbardziej energetycznych dni w roku na uczelniach wyższych studenci mogą m.in. sprawdzić swoją wiedzę z zakresu szeroko rozumianej energetyki jądrowej oraz wziąć udział w pokazach i eksperymentach naukowych. „Dzień z Atomem dla Nauki” to także okazja do spotkania i rozmowy z ekspertami oraz udziału w otwartych, popularnonaukowych wykładach i pokazach filmowych. W 2015 roku odbędzie się dziesięć tego typu spotkań w najważniejszych ośrodkach akademickich w całej Polsce.

Żródło:
www.swiadomieoatomie.pl