fbpx 1st European Conference on Computational Nanotoxicology CompNanoTox2015 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

1st European Conference on Computational Nanotoxicology CompNanoTox2015

W dniach 4-6 listopada 2015 r, w Benahavis (Malaga) odbyła się konferencja podsumowująca badania nad opracowaniem nowych metod komputerowych wspierających ocenę ryzyka dla zdrowia człowieka i środowiska stwarzanego przez nanomateriały.

Badania prowadzone były wspólnie przez klaster sześciu projektów europejskich realizowanych w ramach 7. Programu Ramowego UE oraz akcję COST MODENA. Uniwersytet Gdański reprezentowany był przez realizowany na Wydziale Chemii projekt NanoPUZZLES, koordynowany przez dr. hab. Tomasza Puzyna, prof. UG.

Prof. Puzyn pełnił również funkcję przewodniczącego Komitetu Naukowego tej konferencji. W związku z sukcesem konferencji uczestnicy postanowili, że spotkania poświęcone metodom nanotoksykologii komputerowej będą kontynuowane w cyklu dwuletnim. Mamy nadzieję, że kolejna konferencja CompNanoTox odbędzie się w Gdańsku!

Strona internetowa konferencji: www.compnanotox2015.eu

Reportaż z konferencji w lokalnej telewizji Benahavis: www.youtube.com

logo konferencji
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski