fbpx Międzynarodowy konkurs FameLab | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Międzynarodowy konkurs FameLab

Naukowcy, którzy w trzy minuty potrafią opowiedzieć o wybranym przez nich, fascynującym naukowym zagadnieniu, mogą wziąć udział w piątej edycji konkursu FameLab. Zgłoszenia w postaci trzyminutowych filmików należy przesyłać do 21 stycznia 2016 r.

Famelab to międzynarodowy konkurs, który zachęca naukowców - naturalnych rzeczników nauki - do zabrania głosu publicznie. Naukowcy stają przed jury i publicznością, by w 3 minuty przedstawić to, czym pasjonują się na co dzień w swojej pracy badawczej.

FameLab to też program, w którym naukowcy doskonalą sztukę prezentacji, poprzez udział w szkoleniach, spotkaniach czy współpracę z dziennikarzami w programie Rzecznicy Nauki oraz przez angażowanie się w liczne programy Centrum Nauki Kopernik.

FameLab organizowany jest przez Centrum Nauki Kopernik i British Council. FameLab to światowy format – od swoich narodzin podczas Cheltenham Science Festival w 2004 roku stał się jednym z najważniejszych światowych konkursów z zakresu komunikacji naukowej. Partnerstwo z British Council ustanowione w 2007 roku sprawiło, że FameLab zyskał kontekst globalny i na przestrzeni lat zaczął być organizowany w ponad 20 krajach na całym świecie, zyskując ogromne uznanie.

W ciągu czterech lat do polskiej edycji konkursu zgłosiło się blisko 300 naukowców. Polscy finaliści odnieśli sukces także w międzynarodowym finale w Cheltenham w Wielkiej Brytanii. Wielu Famelaberów stało się znakomitymi popularyzatorami nauki, pozostając aktywnymi badaczami.

Szczegóły na stronie organizatorów.

Regulamin konkursu FameLab 2016 (pdf).

Formularz zgłoszeniowy do konkursu FameLab 2016.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski