fbpx Nagroda im. Artura Rojszczaka | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Nagroda im. Artura Rojszczaka

Młodzi naukowcy, wyróżniający się nie tylko wybitnymi osiągnięciami naukowymi, ale też przekraczający ramy wąskich specjalizacji, po raz dziesiąty mogą ubiegać się o Nagrodę im. Artura Rojszczaka. Kandydatów można zgłaszać do 31 stycznia 2016 r. Na zwycięzcę czeka 5 tys. złotych. Konkurs organizuje Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.

Nagrodę ustanowiono dla upamiętnienia Artura Rojszczaka, tragicznie zmarłego znakomitego filozofa, jednego z założycieli i głównych animatorów klubu.

Nagroda jest przyznawana doktorom, którzy obronili pracę doktorską w ciągu ostatnich pięciu lat i poza wybitnymi osiągnięciami naukowymi wyróżniają się humanistyczną postawą, szerokimi horyzontami, umiejętnością przełamywania barier i przekraczania ram wąskich specjalizacji naukowych.

Kandydatów mogą zgłaszać członkowie klubu, dlatego osoby, które chcą zgłosić własnych kandydatów powinny wcześniej skontaktować się z przedstawicielami klubu. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu znaleźli się m.in.: dr Katarzyna Zacharczuk, dr Krzysztof Mazur, dr Agata Kołodziejczyk, dr Tomasz Samojlik, dr Błażej Błażejowski, dr Elżbieta Masiak, dr Ewa Kocój.

Więcej informacji na www.klub-fnp.pl.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski