fbpx Studentka Uniwersytetu Gdańskiego w finale konkursu INTERSTUDENT | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego w finale konkursu INTERSTUDENT

Do 15 stycznia można głosować na nominowanych w konkursie INTERSTUDENT, promującym najlepszych studentów zagranicznych w Polsce. Wśród 21 nominowanych znalazło się aż trzech reprezentantów gdańskich uczelni, w tym Valeriya Deshkovich z Rosji, studentka neurobiopsychologii na Uniwersytecie Gdańskim. Zapraszamy do głosowania!

Wyniki konkursu poznamy 21 stycznia 2016 roku podczas gali w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, która odbędzie się w ramach konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2016”.

Tymczasem można jeszcze głosować na swojego faworyta do 15 stycznia do godz. 16:00. Serdecznie zachęcamy do oddania głosu: http://www.studyinpoland.pl/interstudent/voting/main.php

Celem organizowanego po raz szósty konkursu INTERSTUDENT jest promocja najlepszych studentów zagranicznych studiujących w Polsce. Konkurs  odbywa się po raz szósty w ramach programu Study in Poland, prowadzonego przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich i Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Skierowany jest do studentów zagranicznych studiujących w polskich uczelniach na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich (w uczelniach publicznych i niepublicznych; na studiach w języku polskim i języku obcym), których działalność wzbogaca lokalne środowisko akademickie i buduje pomosty między kulturami. Wybrani zostaną zagraniczni „liderzy uczelni”, którzy wykazują aktywność w swoim środowisku akademickim, swoją postawą inspirują kolegów do działania i mają wkład w aktywizację wspólnot obywatelskich w środowisku lokalnym.

W Polsce studiuje ponad 50 tysięcy obcokrajowców. W tym roku aplikacje do konkursu przysłało 49 uczelni. Trzej najlepsi studenci zostaną nagrodzeni w trzech kategoriach: studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich. Czwartego laureata wskażą internauci. Zwycięzca głosowania otrzyma nagrodę specjalną dla Najpopularniejszego Studenta Zagranicznego w Polsce.

Uniwersytet Gdański reprezentuje Valeriya Deshkovich z Rosji, studentka III roku neurobiopsychologii na Wydziale Nauk Społecznych UG. Jak sama mówi, jej motywacją do studiowania w Polsce była „miłość od pierwszego wejrzenia do UG i dziadek Polak”. Studentka bardzo sobie chwali gdańskie i uczelniane warunki do osobistego rozwoju. Przy Instytucie Psychologii UG działa w Kole Naukowym Badań Psychologicznych „Experior”, gdzie realizuje swoje pomysły i współpracuje z ciekawymi ludźmi. Ponadto bierze udział w różnych wydarzeniach jako tłumaczka i tańczy flamenco. Przyszłość ma zamiar związać z neurobiopsychologią i tańcem.

Obok Valeriyi, wśród nominowanych z Gdańska znaleźli się również Cristina Rodríguez Álvarez (Hiszpania), studentka architektury na Politechnice Gdańskiej oraz Aditya Varma Mandapati (Indie), student inżynierii lądowej na Politechnice Gdańskiej.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie: http://www.studyinpoland.pl/interstudent/

Monika Rogo, zespół prasowy Uniwersytetu Gdańskiego

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski