fbpx Redaktor naczelna fDi Magazine - jednego z magazynów Financial Times na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Redaktor naczelna fDi Magazine - jednego z magazynów Financial Times na UG

18 lutego (czwartek) Courtney Fingar, redaktor naczelna wydawanego przez Financial Times fDi Magazine poświęconego bezpośrednim inwestycjom zagranicznym spotka się ze studentami Uniwersytetu Gdańskiego z kierunków Dyplomacja oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, a także członkami zespołów redakcyjnych uniwersyteckich mediów - gazety studenckiej CDN i Radia MORS, w którym wywiad z dziennikarką przeprowadzi Joanna Gerke.

Courtney Fingar jest redaktorem naczelnym fDi Magazine, specjalistycznej publikacji Financial Times poświęconej bezpośrednim inwestycjom zagranicznym. Nadzoruje zarówno kolejne wydania dwumiesięcznika, jak i publikacje na stronie internetowej FDI Intelligence. Jest także prowadzącą w serii filmów „fDi On Location”, konsultantem w siostrzanym magazynie „This Is Africa”, który zajmuje się biznesem i polityką Afryki oraz stałym współpracownikiem „EM Squared”, serwisu Financial Times, który skupia się na rynkach wschodzących.

Courtney Fingar jako dziennikarz specjalizuje się w wywiadach z politycznymi i biznesowymi liderami na temat kwestii gospodarczych i inwestycyjnych. Opisuje historie biznesowych ze wszystkich głównych regionów świata i w czasie swojej kariery zawodowej była delegowana do 70 krajów. Szczególne interesuje się powojennymi inwestycjami w Iraku.

Jest popularną panelistką i moderatorem na międzynarodowych spotkaniach gospodarczych oraz pojawia się w programach telewizyjnych i radiowych w kilkudziesięciu krajach jako komentator inwestycji międzynarodowych. Przed dołączeniem do fDi Magazine w 2004 roku, pełniła funkcję redaktora Trade & Forfaiting Review, londyńskiego magazynu koncentrującego się na finansowaniu handlu. Pracowała też jako dziennikarz w Waszyngtonie.

Courtney Fingar ma licencjat z dziennikarstwa Uniwersytetu w Alabamie w Stanach Zjednoczonych i tytuł magistra na kierunku Międzynarodowa i europejska polityka, ze szczególnym naciskiem na kwestie polityki gospodarki i handlu na Uniwersytecie w Edynburgu w Szkocji. Jest członkiem rady doradczej w Advocacy in the Global Environment Master’s Program w George Washington Graduate School of Political Management.

Spotkanie ze studentami Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego planowane jest 18 lutego 2016 r. (czwartek) o 13:40 w sali D 302.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski