fbpx Zaproszenie dla badaczy w zakresie nauk matematycznych do udziału w konkursie o Nagrodę im. Szolema Mandelbrojta | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Polscy matematycy w wieku do 45 lat zatrudnieni na rodzimych uczelniach mogą zgłaszać do 15 kwietnia 2016 r. swój udział w konkursie o "Nagrodę im. Szolema Mandelbrojta". Główną nagrodą jest miesięczny pobyt naukowy w wybranym laboratorium we Francji.

Konkurs na najlepsze badania matematyczne w Polsce organizują - jak co roku - Instytut Francuski w Polsce oraz Ambasada Francji w Polsce we współpracy z Francuskim Towarzystwem Matematycznym (SMF).

W rywalizacji mogą uczestniczyć polscy naukowcy w wieku do 45 lat, zajmujący się matematyką teoretyczną lub stosowaną. Spośród kandydatów jury wybierze jednego zwycięzcę. Laureat otrzyma nagrodę, która pokryje jego miesięczny pobyt badawczy we Francji w wybranym przez siebie laboratorium i będzie poproszony o wygłoszenie kilku wykładów pod egidą Francuskiego Towarzystwa Matematycznego (SMF). Każdy badacz może dowolnie wybrać przedmiot swojej pracy badawczej i ośrodek, w którym chce prowadzić badania.

Dokumenty należy przesłać do 15 kwietnia 2016 roku z listą swoich pięciu dowolnie wybranych publikacji oraz z dopiskiem "Kandydatura w ramach nagrody im. Szolema Mandelbrojta" na adres: science.varsovie-amba@diplomatie.gouv.fr

Nagroda pokrywa koszty podróży w obie strony między Polską a Francją, wypłatę stypendium w wysokości 1704 euro, daje prawo do zamieszkania w domu akademickim w bardzo atrakcyjnej cenie. Pobyt badawczy będzie mógł się odbyć w okresie między 1 lipca a 1 grudnia 2016 r.

Więcej informacji o formalnościach i wymagane kwestionariusze na stronie Instytutu Francuskiego w Polsce.

Nagroda im. Szolema Mandelbrojta
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski