fbpx Reprezentant naszego województwa na 2. miejscu w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Reprezentant naszego województwa na 2. miejscu w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach

Z radością informujemy, że Szymon Rać, uczeń II klasy V Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Gdańsku zdobył 2. miejsce w etapie centralnym tegorocznej Olimpiady Wiedzy o Mediach. Ucznia wspierała w Warszawie dr Bożena Kudrycka, jego polonistka.

Wysokie drugie miejsce Szymona Racia wywalczone zostało w naprawdę zaciętej i wyrównanej walce podczas sobotniego quizu, do którego zakwalifikowało się 12 najlepszych uczestników pierwszej części etapu centralnego. Nasz reprezentant odpowiadał na pytania dotyczące historii i współczesności mediów. Pytania ułożone zostały przez czołowych polskich medioznawców, a odpowiedzi oceniało jury składające się z profesorów Uniwersytetu Warszawskiego. W nagrodę, oprócz upominków w postaci sprzętu elektronicznego ufundowanego przez sponsorów, Szymon otrzymał ofertę stażu w wybranym przez siebie medium należącym do koncernu Bauer Media Group.

Oprócz absolwenta gdańskiej Piątki w gronie tegorocznych laureatów znaleźli się:

• Karol Grabusiewicz, uczeń pani prof. Magdaleny Mikułko, z XV Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku
  • Krzysztof Bronk-Marwicz, uczeń pani prof. Sylwii Szymańskiej, z Zespołu Szkół Chłodniczych i Elektronicznych w Gdyni
  • Igor Skórzybót, uczeń pani prof. Katarzyny Wach, z I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku.

Ponadto Wiktoria Pieper, uczennica pani prof. Beaty Płotki, maturzystka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wejherowie otrzymała prawo wyboru indeksu studiów dziennikarskich na jednej z 16. uczelni - organizatorów (pozostali laureaci uczęszczają do klas młodszych, dlatego niestety im ta nagroda nie przysługuje).

Fot. D. Chomik/UG
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski