fbpx Konkurs Czerwonej Róży | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs Czerwonej Róży

Czerwona Róża - nagroda prestiżowa z bogatymi tradycjami, przyznawana najlepszym studentom i kołom naukowym na Pomorzu od 1962 roku. Pięćdziesięcioletnia historia konkursu jest niezwykle bogata...

Statuetka Czerwonej Róży trafia do rąk wybitnych i najbardziej wyróżniających się studentów i kół naukowych Trójmiasta. Kandydatów do nagrody zgłaszają bezpośrednio władze pomorskich uczelni, wskazując po jednym kandydacie w każdej kategorii. By wygrać, trzeba mieć talent, być zdolnym i pracowitym. W konkursie liczy się wysoka średnia, aktywność społeczna i pozanaukowa.

Na laureatów, poza splendorem i przepustką do kariery, którą daje statuetka Czerwonej Róży, czekają również cenne nagrody. Najlepszy student może przesiąść się z komunikacji miejskiej do własnego samochodu, a pozostali zwycięzcy podreperują swój budżet. Zwycięzca konkursu - najlepszy żak Trójmiasta, będzie brał udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta RP - Primus Inter Pares.

Konkurs Czerwonej Róży 2016

Harmonogram

• 22.04. - Zakończenie eliminacji uczelnianych, termin dostarczenia materiałów nominowanych do Konkursu,
  • 16.05. - Publiczna prezentacja nominowanych w kategorii "najlepszy student" i "najlepsze koło naukowe", Gdański Uniwersytet Medyczny,
  • 20.05. - Publiczna prezentacja nominowanych w kategorii "wychowanie morskie studentów",
  • 22.05. - Gala Konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród, Dwór Artusa w Gdańsku.

Nagrody w konkursie

• Dla najlepszego studenta, samochód osobowy
  • Dla najlepszego koła naukowego, 12.000 zł
  • Wychowanie Morskie Studentów, 10.000 zł

Gospodarzem tegorocznej edycji Konkursu jest Gdański Uniwersytet Medyczny.

Ostateczny termin składania dokumentów na konkurs upływa 20 kwietnia br. Dokumenty proszę składać w Sekretariacie p. Prorektora ds. studenckich, pok. 709, VII piętro Rektorat UG.

Termin nadsyłania zgłoszeń nominacji uczelnianych upływa 22 kwietnia, posiedzenia kapituły konkursowej odbędą się 16 i 20 maja, a finałowa gala 22 maja 2016 w Dworze Artusa w Gdańsku.

Regulaminy konkursu, komunikaty oraz wzory formularzy zgłoszeniowych znajdują się w dziale “Dokumenty do pobrania” na stronie www.czerwonaroza.org.pl
Informacja również na Facebook'u

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski