fbpx Wielki Finał I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wielki Finał I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych

28 kwietnia 2016 roku na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG odbędzie się Wielki Finał I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych (PMM) wraz z wieloma atrakcjami, warsztatami  oraz wykładami przygotowanymi specjalnie dla wszystkich drużyn biorących udział w I edycji PMM. Jest to impreza zamknięta, wyłącznie dla uczestników wszystkich etapów PMM, czyli dla około 1000 uczniów.

Pierwsza edycja Pomorskich Meczów Matematycznych okazała się ogromnym sukcesem. Wzięło w niej udział ponad 90 szkół z województwa Pomorskiego, zarówno szkoły podstawowe, gimnazjalne oraz ponadgimnazjalne, co daje około 1000 uczestników. Wszyscy Ci uczniowie spotkają się 28 kwietnia na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UG na wielkim finale. Główną atrakcją będą trzy finałowe mecze. Przygotowano specjalną strefę kibica, gdzie będzie można na żywo oglądać przebieg meczów (to dla osób, które nie zmieszczą się w audytorium). Ponadto dla uczestników tego niecodziennego święta matematyki przygotowano wiele ciekawych wykładów oraz ponad 60 warsztatów z matematyki, fizyki i informatyki. Uczniowie będą mieli okazję wziąć udział między innymi w następujących warsztatach:

• Jak narysować liść paproci? Rysowanie figur w Scratchu przy wykorzystaniu rekurencji
  • Co mają wspólnego Juliusz Cezar i robienie zakupów przez internet? O kodowaniu informacji i kod Cezara
  • Matematyczne króliki Fibonacciego
  • Sprawdź, czy grozi Ci bankructwo? (Teoria gier - zwycięskie strategie)
  • Szybkie mnożenie to wszystkich marzenie
  • Niebo gwiaździste przede mną – planetarium na własnym kompie
  • Drgania i fale wokół nas.

Podczas wielkiego finału nie zabraknie również możliwości sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia, będzie można pograć w gry matematyczne oraz zmierzyć się z rozwiązaniem czarnych historii.

Cieszymy się bardzo, że będziemy gościć tylu entuzjastów matematyki oraz trzymamy kciuki za drużyny, które doszły do finału i 28 kwietnia będą walczyć o zwycięstwo w I edycji Pomorskich Meczów Matematycznych!

Wszystkich zainteresowanych kolejnymi edycjami zapraszamy na stronę: https://mat.ug.edu.pl/rm2015/?c=mecze

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski