fbpx Projekt stażowy POWER | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Projekt stażowy POWER

5 maja 2016 r., zakończyły negocjacje z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju w sprawie dofinansowania nowego projektu w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja i Rozwój – POWER. Projekt złożony we wrześniu 2015 roku uzyskał wysokie noty punktowe oraz rekomendację finansowania.

Projekt nosi nazwę „Interdyscyplinarny program stażowy dla studentów Nauk o Ziemi - 'NoZ na Staż'”.

Głównym celem projektu jest podniesienie praktycznych kompetencji oczekiwanych przez rynek pracy, gospodarkę oraz społeczeństwo przez 180 studentów studiów II stopnia kierunków: oceanografiageografiagospodarka przestrzenna oraz studiów I stopnia na kierunku geologia w zakresie:

• GIS i analiza przestrzenna
  • monitoring środowiska i zrównoważony rozwój
  • gospodarka morska
  • geologia w praktyce

poprzez organizację płatnych staży zawodowych w firmach, instytucjach oraz administracji w ww. sektorach usług (komercyjnych i publicznych).Staż każdego studenta będzie trwał 1 miesiąc i obejmował będzie min. 120 godzin. Programem staży zostanie objętych 40% studentów wsparanych kierunków, dla każdego z dwóch cykli: w latach akademickich 2016/2017 oraz 2017/2018. Projekt przewiduje organizację staży krajowych oraz zagranicznych (min. 10% staży).

Wartość projektu to 913 713 zł. Wkrótce rozpocznie się rekrutacja, a pierwsze staże odbędą się już latem tego roku.

Projekt ten jest pierwszym na Uniwersytecie Gdańskim projektem realizowanym w ramach POWER w tej perspektywie finansowej.

W przygotowanie projektu zaangażowani byli: prodziekan ds. kształcenia – dr Ewa Szymczak, z-ca dyrektora IO ds. dydaktycznych – dr Marcin Paszkuta, zastępczynie dyrektora Instytutu Geografii dr Mirosława Malinowska oraz dr Grażyna Chaberek-Karwacka, ponadto dr Robert Sokołowski oraz mgr Ilona Wrześniewska. Zespół pracował pod kierownictwem dr. Tomasza Zarzyckiego.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski