fbpx #WakacyjnyPatrolUG - letnia akcja Uniwersytetu Gdańskiego oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

24 czerwca 2016 r. to bardzo ważna data dla dzieci i młodzieży, które rozpoczynają wakacje. Kampusy UG też zresztą pomału pustoszeją. Studenci kończą pisać ostatnie egzaminy, by nareszcie rozpocząć odpoczynek. 24 czerwca to również dzień, w którym na gdańskich kąpieliskach rozpoczyna się sezon. W tym roku o bezpieczeństwo plażowiczów zadba, wspólnie z gdańskim MOSiRem, Uniwersytet Gdański.

Przez całe wakacje o bezpieczeństwo plażowiczów, którzy odwiedzą gdańskie kąpieliska zadba po raz pierwszy Uniwersytet Gdański. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku rozdystrybuujemy 15 tysięcy sztuk opasek na rękę przeznaczonych dla najmłodszych plażowiczów. Na opasce znajduje się miejsce, w którym należy wpisać imię i nazwisko dziecka oraz numer telefonu do opiekuna. Nauczeni doświadczeniem poprzednich sezonów ratownicy WOPR potwierdzają, że taka opaska bardzo przyspiesza odnalezienie rodziców dziecka, które się zgubi, przez co zaoszczędza stresu zarówno małemu uciekinierowi, jak i jego opiekunom. Opaski bezpłatnie będzie można pobierać przez całe wakacje u ratowników WOPR.

Bezpieczeństwo na plaży to przede wszystkim profilaktyka. W tym celu powstała książeczka „Bezpieczna plaża. Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą”, w której zawarto wszelkie wskazówki, dzięki którym pobyt nad wodą będzie bezpieczny. Oprócz regulaminu kąpieliska, zasad bezpiecznej kąpieli czy opalania, dowiemy się również co zrobić gdy spotkamy fokę oraz dlaczego na nogach niektórych ptaków znajdują się obrączki. Książeczki można bezpłatnie odebrać u ratowników WOPR.

Kąpieliska, na których bezpłatnie będzie można pobrać opaski na rękę oraz książeczki rozpoznacie po powiewających wzdłuż linii brzegowej flagach z logo UG oraz hasłem #WakacyjnyPatrolUG.

Po dniu słonecznych kąpieli w Gdańsku, zapraszamy Was na molo do Sopotu, gdzie przez cały lipiec i sierpień trwa największy wakacyjny festiwal filmowy „Orange Kino Letnie”. Każdego wieczoru wyświetlane będą filmy z najwyższej półki, a przed każdym seansem będzie można dowiedzieć się również czegoś o UG. Taką samą okazję będą mieli również turyści odwiedzający Giżycko i Zakopane.

Śledźcie uważnie #WakacyjnyPatrolUG na naszych kanałach społecznościowych (Facebook, Twitter, Instagram), gdzie już niedługo znajdziecie więcej aktualności.

Plażujcie bezpiecznie!

ug mosir