fbpx Trzecia edycja konkursu na najlepszą pracę doktorską dotyczącą scenografii | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Trzecia edycja konkursu na najlepszą pracę doktorską dotyczącą scenografii

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego ogłasza konkurs na najlepszą pracę doktorską z dziedziny nauk o kulturze i historii sztuki. Nagrodzony autor otrzyma 3000 zł brutto, a jego praca zostanie wydana nakładem Muzeum Śląskiego.

Tematyka nadsyłanych prac powinna skupiać się wokół zagadnień i problemów strony wizualnej przedstawienia, filmu czy filmu animowanego. Konkurs obejmuje następujące prace doktorskie: dotyczące problematyki scenografii i przestrzeni teatralnej, podejmujące zagadnienia scenografii filmowej oraz filmu animowanego, monografie scenografów, a także prace o historii oraz współczesności teatru i filmu polskiego, akcentujące wpływ scenografii na kształt szerszego zjawiska historyczno-kulturowego.

Czekamy na prace nowatorskie, interdyscyplinarne, wykazujące oryginalność w zakresie podjętej problematyki lub metodologii badań. Poszukujemy autora z pasją, potrafiącego w ciekawy, barwny sposób przedstawić plastyczną stronę teatru czy filmu. Pragniemy popularyzować wśród szerszej publiczności zagadnienia dotyczące scenografii.

Nagrodzona w I edycji konkursu praca dr Jadwigi Rożek-Sieraczyńskiej „Krystyna Zachwatowicz –scenografie teatralne” ukaże się w tym roku.

Prace konkursowe należy nadsyłać do 15.11.2016 roku na adres:
Agnieszka Tabor
Centrum Scenografii Polskiej
Oddział Muzeum Śląskiego w Katowicach
ul. T. Dobrowolskiego 1
40- 205 Katowice
z dopiskiem: „Konkurs na pracę doktorską z dziedziny scenografii”.

Karta zgłoszeniowa oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie internetowej muzeumslaskie.pl.

Kontakt dla mediów:
Dział Promocji Muzeum Śląskiego w Katowicach