fbpx Z pomocą studentki UG kieszonkowy skaner zwycięzcą wśród aplikacji edukacyjnych | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Z pomocą studentki UG kieszonkowy skaner zwycięzcą wśród aplikacji edukacyjnych

Kieszonkowy skaner ABBYY Fine Scanner został nominowany do konkursu iSpot Alma Mater na najlepszą aplikację edukacyjną przez ambasadorkę marki iSpot Julię Rychcik z Uniwersytetu Gdańskiego i uzyskał większość głosów wygrywając rywalizację. Na drugim miejscu znalazł się Dropbox - dysk w wirtualnej chmurze, a trzecią pozycję na podium ex aequo zdobyły aplikacje: Evernote - podręczny cyberschowek i mini-biuro w jednym oraz iThoughts - iMapa myśli.

Konkurs iSpot Alma Mater na najlepszą aplikację edukacyjną organizowany był przez iSpot Apple Premium Reseller wraz ze studentami - ambasadorami marki. Przez dwa tygodnie studenci z całej Polski mogli głosować na jedną z dziesięciu aplikacji konkursowych nominowanych przez dziesięciu ambasadorów marki iSpot. Nominacje to wynik codziennych testów aplikacji edukacyjnych, które wraz ze znajomymi ambasadorzy sprawdzają pod względem przydatności w życiu studenckim udostępniając swoje opinie na ich temat na blogu www.ispotalmamater.wordpress.com. Celem konkursu była popularyzacja wykorzystania nowych narzędzi, które mogą ułatwić codzienne życie studenckie.

- Żyjemy w czasach, w których notatki papierowe odchodzą do lamusa - mówi Julia Rychcik, która nominowała aplikację do konkursu - Dzięki ABBYY Fine Scanner możesz mieć przy sobie nie tylko skany fragmentów książki, ale również zapiski z wykładów. Wysoka jakość obrazu i autokorekta pozwalają także na wysyłanie oficjalnych pism na przykład do dziekanatu bez obawy, że zdjęcie będzie wyglądać nieestetycznie. A wszystko to bez dodatkowych opłat, gdyż aplikacja jest dostępna bezpłatnie w sklepie iTunes - dodaje.

iSpot Apple Premium Reseller to sieć salonów z pełną ofertą firmy Apple oraz firm trzecich specjalizujących się w tworzeniu produktów komplementarnych do iPodów, iPhone’ów, iPadów oraz Maców.

Recenzje wszystkich aplikacji biorących udział w konkursie można przeczytać na blogu ambasadorskim: https://ispotalmamater.wordpress.com/2016/07/06/wyniki-konkursu-ispot-alma-mater/

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski