fbpx Sukces doktorantki Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego w zawodach smoczych łodzi | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Od 22 do 26 czerwca 2017 r. w DaLi, Shaanxi w Chinach odbyły się prestiżowe międzynarodowe uniwersyteckie zawody smoczych łodzi „World's Most Famous Universities Dragon Boat Competition”. Po raz pierwszy uczestniczyła w nich osada z Polski - Stowarzyszenie Sportowe PG Smoki Północy z Gdańska istniejące od 2011 roku.

W debiutanckim występie PG Smoki Północy odniosły ogromny sukces zdobywając:

• 3. miejsce i brązowy medal na dystansie 500 metrów
  • 4. miejsce na dystansie 200 metrów
  • 5. miejsce na dystansie 2000 metrów.

Jedyną przedstawicielką Uniwersytetu Gdańskiego, która została powołana do reprezentacji trójmiejskich uczelni pod banderą PG Smoki Północy, była mgr Elwira Smolińska, doktorantka w Katedrze Biologii i Genetyki Medycznej Wydziału Biologii UG.

Wyjazd został dofinansowany ze środków Uniwersytetu Gdańskiego, z puli Prorektora ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą, prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego.

Fot. Bartłomiej Fijołek, Cezary Pierzchalski, Paweł Zboiński

smocze łodzie 1 smocze łodzie 2 smocze łodzie 3