fbpx Witamy studentów z zagranicy | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Witamy studentów z zagranicy

27 września 2017 r. przywitaliśmy w Uniwersytecie Gdańskim pierwszą grupę studentów obcokrajowców, którzy rozpoczynają studia w roku akademickim 2017/2018. Nasi nowi studenci przyjechali do Polski głównie z Chin, Nepalu, Bangladeszu, Pakistanu, Ukrainy, Rosji, a także z dalekiej Brazylii i Meksyku.

Spotkanie otworzył Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. Piotr Stepnowski. Pracownicy Biura Nauki i Współpracy z Zagranicą przygotowali dla gości prezentacje na temat Uniwersytetu Gdańskiego, procedur dotyczących studentów obcokrajowców, przydatnych informacji na temat Campusu UG, systemu ubezpieczeń i opieki zdrowotnej.

Dzisiejsze spotkanie zapoczątkowało cały cykl wydarzeń dedykowanych obcokrajowcom na UG – „Orientation Programme for International Students”.

Program przewiduje szkolenia biblioteczne, Info- Point- UG (spotkania indywidualne), wycieczkę autokarową po Gdańsku „Poznaj miasto i  region”, Welcome party Wróblówka – dla studentów zagranicznych wszystkich uczelni Trójmiasta, a także wykład o komunikacji międzykulturowej.

29 września 2017 r. studenci programu Erasmus Plus oraz studenci obcokrajowcy rozpoczynający studia na Uniwersytecie Gdańskim uczestniczyli w imprezie integracyjnej we Wróblówce, zorganizowanej wspólnie z innymi trójmiejskimi uczelniami. W spotkaniu uczestniczyło ponad 600 studentów obcokrajowców, którzy zostali powitani przez przedstawicieli władz lokalnych, rektorskich oraz uczelnianych biur współpracy z zagranicą. Uniwersytet Gdański reprezentował Prorektor ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą prof. Piotr Stepnowski. Studenci UG mieli okazję do nawiązania kontaktów ze studentami innych uczelni wyższych, ale także poznali tradycyjną polską kuchnią i regionalny folklor.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski
Treść wprowadzona przez: Tadeusz Zaleski