fbpx II Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

II Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna na UG

6 kwietnia 2018 r. na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego odbędzie się finał II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych organizowanej przez Wydział. Wydział Ekonomiczny wygrał konkurs Ministerstwa Edukacji Narodowej, w ramach którego MEN sfinansował organizację i przeprowadzenie olimpiady. Uczestnicy będą rywalizować o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sponsorem nagrody głównej jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Czas: 6 kwietnia 2018 r. (piątek), finał: godz. 11.00, ogłoszenie wyników: godz. 13.00

Miejsce: Sopot, Armii Krajowej 119/121, Wydział Ekonomiczny UG, aula D

Do rywalizacji przystąpi 61 finalistów wyłonionych spośród 2,8 tysiąca uczestników. Od 10 października 2017 roku do 9 marca 2018 roku przeprowadzono 2 etapy: szkolny i okręgowy, podczas których uczniowie rozwiązywali zadania i odpowiadali na pytania związane z branżą logistyczną. Zadania przygotowywał zespół Komitetu Głównego Olimpiady zrzeszających wybitnych naukowców i praktyków w zakresie funkcjonowania sektora transportu, spedycji i logistyki - wykładowców Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, oraz przedstawicieli największych firm z tej branży z Trójmiasta.

Uczestnicy będą rywalizować o indeksy Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunki ekonomia i międzynarodowe stosunki gospodarcze.

To już druga edycja projektu Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej, cieszymy się z niesłabnącego zainteresowaniem wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju. W tym roku do zawodów pierwszego stopnia przystąpiło ponad 300 uczniów więcej niż w roku ubiegłym. Na finał, na Wydział Ekonomiczny do Sopotu, zaprosiliśmy 61 najlepszych. Nagrodę główną dla zwycięzcy, w wysokości 5 tysięcy złotych, ufundował Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA. Cieszymy się, że przedsiębiorstwa z branży, funkcjonujące w regionie, dostrzegają potencjał tkwiący w naszych młodych uczestnikach. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego, na którym silnie reprezentowany jest nurt badań związanych z problematyką Olimpiady,  przygotował, oprócz nagród, także dziesięć indeksów dla laureatów konkursu. Konkurs ma charakter ogólnopolski i powinien przyczynić się do zachęcenia uczniów kończących edukację ponadgimnazjalną do wyboru ścieżki rozwoju edukacyjnego i później zawodowego do której przygotować mogą studia na wydziale –  tłumaczy dr hab. Przemysław Borkowski, prof. nadzw., Prodziekan ds. nauki Wydziału Ekonomicznego UG i Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego II Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

Uczestnicy będą rywalizować o indeks Wydziału Ekonomicznego UG i atrakcyjne nagrody rzeczowe. Sponsorem nagrody głównej w wysokości 5 000 zł jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.

Opracowanie: Biuro Rzecznika Prasowego UG

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Tadeusz Zaleski