fbpx Międzynarodowa konferencja 4th Congress of Baltic Microbiologists | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Międzynarodowa konferencja 4th Congress of Baltic Microbiologists

W dniach 10-12 września 2018 r. odbędzie sie na UG międzynarodowa konferencja 4th Congress of Baltic Microbiologists. To duża, międzynarodowa impreza naukowa, organizowana co 2 lata przez jeden z krajów basenu Morza Bałtyckiego. W tym roku organizację powierzono naukowcom z Uniwersytetu Gdańskiego, co było dużym wyróżnieniem dla naszej uczelni. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn. W konferencji weźmie udział ponad 130 uczestników z wielu krajów świata, m.in. USA, Belgii, Szwecji, Litwy, Estonii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii. Konferencja uzyskała patronat i wsparcie m.in. Federcji Europejskich Towarzystw Naukowych (FEMS), Amerykańskiego Towarzystwa Mikrobiologicznego (American Society for Microbiology, ASM) i wydawnictwa MPDI, wydającego m.in. czasopismo Micoorganisms.

Wykłady plenarne wygłoszą m.in.:  Professor Antonio Villaverde Institute of Biotechnology and Biomedicine, Autonomous University of Barcelona, Spain oraz Professor Joanna Verran School of Healthcare Science, Manchester Metropolitan University, United Kingdom.

Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Jana Bażyńskiego 4.

Dodatkowe informacje na temat konrferencji na stronie: cbm2018.ug.edu.pl

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Justyna Sikorska