fbpx Orientacja w terenie do celów turystycznych oraz marszów na orientację | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Orientacja w terenie do celów turystycznych oraz marszów na orientację

Zajęcia teoretyczne i ćwiczenia praktyczne

Cel:  Nauczenie uczestników sprawnego maszerowania w terenie z wykorzystaniem map.

16 - 25 listopada 2018 r.

Turystyka piesza jest jedną z najczęściej uprawianych form aktywności, a w ostatnich latach dużą popularnością cieszą się InO, czyli imprezy na orientację. Marsze na orientację, oprócz elementów współzawodnictwa i krajoznawstwa dają możliwość doskonalenia umiejętności orientacji w terenie.

Oferowany kurs ma pomóc "początkującym" w szybkim uzyskaniu najważniejszych umiejętności pracy z mapą i busolą/kompasem w terenie. Osoby z pewnym doświadczeniem będą mogły się doskonalić w sztuce dobrej orientacji w trudnym terenie lub w poruszaniu się w warunkach braku widoczności. Po zakończeniu zajęć,  biorąc udział w InO oraz uprawiając turystykę będziecie czuli się pewniej w terenie oraz czerpali więcej przyjemności z tych aktywności.

Najważniejsze, bo terenowe, zajęcia będą się odbywały w pobliskich Lasach Oliwskich. Po wstępach teoretycznych, które uzupełnią wiedzę z pierwszego spotkania uczestnicy ćwiczeń będą mieli do wykonania  zadania sztabowe i terenowe, a dla chętnych także "lekcje do domu". Ważną częścią zajęć będzie analiza przypadków z różnych InO (marszów na orietnację), których budowniczym tras był Andrzej Potrykus.

Wstęp na zajęcia teoretyczne 16 listopada 2018 r. bezpłatny. Koszt uczestnictwa w ćwiczeniach praktycznych 50 zł.

Liczba miejsc na ćwiczenia ograniczona. Decyduje kolejność zapisów i uiszczenia opłaty.

Więcej informacji: www.ack.ug.edu.pl oraz FB

Kontakt: kk.ug@ug.edu.pl oraz tel. 58 523 24 50