fbpx Gra Rowerowa - Kręć kilometry dla Gdańska z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego – edycja 2019 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

Wrzesień-październik 2019

Lubisz jeździć rowerem? Zarejestruj się do Gry Rowerowej z drużyną Uniwersytetu Gdańskiego i zdobądź zdrowie i cenne nagrody! Do naszego zespołu może dołączyć każdy student, pracownik i sympatyk uczelni. Zapraszamy wszystkich do udziału!

Jak dołączyć do rowerowej zabawy?

1. Wejdź do sklepu Google Play lub App Store i pobierz aplikację ACTIVY na telefon.
  2. Załóż konto w aplikacji poprzez email lub Facebook. Podanie imienia i nazwiska jest konieczne aby odebrać nagrody, ale w aplikacji można być widocznym pod wybranym pseudonimem
  3. Na liście konkursów znajdź Kręcę dla Gdańska i kliknij by dołączyć.
  4. Wejdź w Rankingi, wybierz zakładkę Firmy lub Uczelnie i dołącz do istniejącego zespołu Uniwersytet Gdański

Jak zapisywać swoje trasy?

1. W aplikacji Activy.  Chronimy Twoją prywatność - nikt nie może zobaczyć śladów Twoich tras na mapie.
  2. W aplikacji Strava. Zintegruj aplikację Activy ze swoim kontem w Strava - trasy będą zapisywane dopiero od momentu połączenia kont.
  3. Przez Garmin Connect. Używasz zegarka sportowego lub urządzenia z GPS? Połącz Garmin z Activy - trasy będą zapisywane dopiero od momentu połączenia kont.

Zachęcamy do zadawania pytań w aplikacji lub mailowo na pomoc@grarowerowa.pl.

W FAQ znajdziesz przydatne artykuły dotyczące poprawnego zapisywania tras, dostosowania ustawień telefonu i dokładności GPS.

Wszystkie dodatkowe  informacje (zasady gry, nagrody, dodatki) sprawdzisz zawsze na stronie konkursowej: grarowerowa.pl

Szczegóły konkursu:

Od 1 września 2019 roku ruszamy z VII edycja Gry Rowerowej „Kręć kilometry dla Gdańska", która potrwa aż do 30 października 2019.

Zachęcamy akcją mieszkańców Gdańska do wyboru roweru jako ekologicznego środka transportu w codziennym życiu, w dojazdach do pracy czy na uczelnie, także poza sezonem letnim!
W ramach kampanii promujemy również korzystanie z rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie. Punkty można więc zdobyć także jeżdżąc na tzw. elektrykach. Więcej informacji na ten temat znajduje się w artykule "Rowerem elektrycznym po Gdańsku".
Kampania jest dofinansowana ze środków europejskiego Programu Region Morza Bałtyckiego, w ramach realizacji projektów cities.multimodalBSR-Electric.

Jak wziąć udział?

Wystarczy zainstalować na telefonie aplikację „Activy”, dołączyć do akcji: Kręcę dla Gdańska,  wybrać drużynę z listy uczelni - Uniwersytet Gdański.

Zgłoszone do konkursu firmy będą rywalizować o tytuł najbardziej rowerowej uczelni oraz o największą liczbę punktów „wykręconych” w stosunku do liczby pracowników i studentów.

Możesz również automatycznie importować swoje trasy zarejestrowane przez #Strava

Punkty za kilometry

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba lub drużyna, która zbierze największą ilość punktów. Warto zapoznać się z zasadami punktowania, bo dzięki temu można dobrze wykorzystać wszystkie możliwości efektywnego gromadzenia cennych punktów. Tegoroczne zasady punktowania wyglądają następująco:

Za każdy przejazd o długości minimum 1,5 km, z minimum 20 minutami przerwy między kolejnymi przejazdami – 5 punktów;

Za każdy dojazd lub wyjazd z przypisanego użytkownikowi obszaru, np. miejsca pracy, z ograniczeniem do punktowania 2 razy dziennie w 5 dowolnych dniach w tygodniu – 50 punktów;

Za każdy przejechany rowerem kilometr – 1 punkt (dla przejazdów powyżej 1,5 km);
Punkty przyznawane od 1 do 30 października będą liczone podwójnie!;
Punkty przyznawane będą za przejazdy rozpoczynające się lub kończące się na terenie Gdańska.

Kręć kilometry i zdobywaj nagrody

Dzięki akcji korzyści może być jeszcze więcej. Na laureatów czeka kilkaset atrakcyjnych nagród. Pierwszych 1000 osób, które uzbiera 777  punktów będzie mogło odebrać upominki.

Zaś ci, którzy będą aktywniej uczestniczyć w rywalizacji i zdobędą 7777 punktów, dostaną bluzy rowerowe. Po zakończeniu rywalizacji nagrodzonych zostanie setka najlepszych uczestników indywidualnych oraz najlepsze szkoły i drużyny firmowe. Firmy czy organizacje, których pracownicy zdobędą największą liczbę punktów, będą miały możliwość nieodpłatnego przeprowadzenia certyfikacji Rowerowego Pracodawcy!

Zmagania uczestników będą widoczne na bieżąco w aplikacji, w formie rankingów, ale również na dedykowanej stronie www.grarowerowa.pl.

Oprócz zabawy dowiemy się między innymi, jak bardzo jesteśmy ekologiczni - o ile ograniczyliśmy emisję CO2 oraz jakimi trasami jeżdżą rowerzyści, co pomoże w wytyczaniu nowych dróg rowerowych.

Dodatkowe informacje znajdą Państwo na stronie www.GraRowerowa.pl

Koordynator drużyny Uniwersytetu Gdańskiego

Tomasz Pupacz, Akademickie Centrum Kultury UG Alternator