fbpx Wybrano Radę Uczelni Uniwersytetu Gdańskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wybrano Radę Uczelni Uniwersytetu Gdańskiego

Biuro Rzecznika Prasowego Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
e-mail: biuro.rzecznika@ug.edu.pl
Gdańsk, 17.12.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

Senat Uniwersytetu Gdańskiego wybrał na dzisiejszym posiedzeniu członków Rady Uczelni. Nowego przewodniczącego poznamy natomiast w styczniu.

Posiedzenie Senaty Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się w czwartek 17.12.2020. Senatorowie wybrali członków Rady Uczelni na kadencję 2021 – 2024. Kadencja poprzedniej Rady Uczelni zakończy się 31 grudnia 2020.

Rada Uczelni to ciało doradcze i opiniujące wspierające pracę Senatu i władz uczelni. Rada wybierana jest na podstawie przepisów wprowadzających nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce 31 grudnia 2020 roku kończy się kadencja pierwszej Rady Uniwersytetu Gdańskiego powołanej przez Senat, w której zasiadały trzy osoby spoza Uniwersytetu, trzech przedstawicieli UG i Przewodnicząca Parlamentu Studentów UG.

Jeszcze podczas kampanii wyborczej na rektora – prof. Piotr Stepnowski zapowiadał, że jeśli wygra będzie chciał zmian w strukturze rady w taki sposób, żeby większość członków stanowiły osoby spoza uczelni. Zmiana ta została faktycznie wprowadzona – spośród 10 kandydatów wybrano 4 osoby spoza uczelni i 2 z Uniwersytetu Gdańskiego.

Członkami Rady Uczelni UG w wyniku głosowania Senatu zostali:

Spoza uczelni:

1. Dominik Antonowicz, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  2. Maciej Duszczyk, Uniwersytet Warszawski
  3. Bartłomiej Glinka, Prezes OMIDA Logistics
  4. Tomasz Szymczak, Inkubator "Starter"

Z UG:

1. Anna Machnikowska, Wydział Prawa i Administracji UG
  2. Małgorzata Omilanowska, Wydział Historyczny UG

Wybory przewodniczącego rady odbędą podczas styczniowego posiedzenia Senatu.

Oprac.: Magdalena Nieczuja-Goniszewska, Pełnomocnik Rektora do spraw Komunikacji Akademickiej