fbpx Ekologiczny panel dyskusyjny i projekt „Less Waste. Dlaczego to istotne?” na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ekologiczny panel dyskusyjny i projekt „Less Waste. Dlaczego to istotne?” na UG

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 06.03.2018 r.

INFORMACJA PRASOWA

ACK UG Alternator i Kulturalny Kolektyw UG zapraszają do udziału w „Less Waste. Dlaczego to istotne?”, projekcie promującym ekologię i ochronę środowiska. Panel dyskusyjny, który odbędzie się 7 marca rozpocznie cykl warsztatów m.in. szycie dizajnerskich toreb ze starych banerów, tworzenie naturalnych kosmetyków czy renowację starych mebli. Ideą prowadzących jest chęć pokazania, że życie w zgodzie z ekologią może być proste i ciekawe. Wstęp wolny.

Czas: 7 marca 2018, godz. 18.30-20.30
Miejsce: Wydział Filologiczny UG, Gdańsk, ul. Wita Stwosza 55, aula 1.47

Informacja od organizatorów:

Naszymi gośćmi będą:

Foodsharing Trójmiasto - inicjatywa społeczna mająca na celu ograniczenie marnowania jedzenia jednocześnie dająca możliwość podzielenia się posiłkiem z osobami niezamożnymi.

Uwaga, śmieciarka jedzie / Uwaga, śmieciarka jedzie - Trójmiasto - przedsięwzięcie poświęcone śmietniskowym znaleziskom. Tworzą miejsce, w którym można „znaleźć perły designu PRLu lub szybko pozbyć się rzeczy niepotrzebnych, a wciąż wartościowych”. Na lokalnych podstronach dają możliwość zgłoszenia śmietnikowych skarbów w celu ich uratowania.

Gość specjalny: Kasia Wągrowska z bloga Ograniczam Się. Kasia jest autorką nie tylko bloga, ale także pierwszej w Polsce książki o życiu zero waste. Sama o sobie mówi, że "uczy się, jak żyć świadomie, w zgodzie z naturą i samą sobą". Uwielbia książki, naturalne kosmetyki i swoje dzieci. Podobno nadal uczy swojego kota, żeby nie chodził po kuchennych blatach.

Panel dyskusyjny poprowadzi: Basia Grabowska, autorka bloga niepiszepoalkoholu.pl, na którym nazywa siebie propagatorką samoświadomości i samorealizacji. Studentka pierwszego roku Zarządzania Instytucjami Artystycznymi, działaczka w Kulturalny Kolektyw UG. Prywatnie miłośniczka zielonej herbaty, podróży, ludzi, słów i rozmów.

Więcej informacji: https://ug.edu.pl/media/aktualnosci/74009/less_waste_dlaczego_istotne