fbpx Spotkania i warsztaty z ekspertami Santander Bank Polska na Uniwersytecie Gdańskim | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 21.03.2019 r.

INFORMACJA PRASOWA

W Sopocie na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Gdańskiego w dniach 25-26 marca 2019 odbędzie się bezpłatna konferencja i warsztaty w ramach Economics & Banking powered by Santander Universidades, w których mogą wziąć udział wszyscy studenci, niezależnie od uczelni i kierunku. W trakcie wydarzeń uczestnicy m.in. posłuchają wykładów na temat płatności mobilnych, projektowania usług skoncentrowanych na kliencie oraz dowiedzą się, jak pracować zgodnie z metodologią Agile. 25 marca 2019 na Uniwersytecie Gdańskim zostanie także podpisana umowa o współpracy pomiędzy Santander Bank Polska S.A. i Uniwersytetem Gdańskim.

Czas - 25 i 26 marca 2019 r. Otwarcie konferencji 25 marca o godzinie 10:15
Miejsce - Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Otwarcie konferencji 25 marca o godzinie 10:15.

Szczegółowy program i rejestracja są dostępne pod linkiem: https://santander.pl/santanderuniversidades-pl/economybanking.html

Zapraszamy do strony wydarzenia na Facebooku Wydziału Ekonomicznego pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1128756680639809/

25.03.2019, na Uniwersytecie Gdańskim zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy Santander Bank Polska S.A. i Uniwersytetem Gdańskim. Główne obszary wspólnych działań to m.in. współpraca  w zakresie rozwoju nowych technologii, wspierania kultury przedsiębiorczości, nawiązywania kontaktów międzynarodowych, badań naukowych, wsparcia merytorycznego dla społeczności Uczelni oraz organizacji staży dla studentów w banku.

Informacja i zaproszenie od organizatorów na Economics & Banking powered by Santander Universidades:

Nauka, zabawa i nowe znajomości

W dniu 25 marca 2019 r. odbędzie się wykład przedstawicieli: VISA, Garmin, Polski Standard Płatności, Fitbit oraz Santander Bank Polska. Tematem przewodnim będą innowacje w bankowości, płatności mobilne (kartą, BLIKIEM, Fitbit Pay). Już dziś aplikacja Santander mobile ułatwia codzienne życie, pomagając w zarządzaniu finansami – dzięki niej klienci mają stały dostęp do usług banku. Mogą kupić bilet komunikacji miejskiej, opłacić parking, zapłacić telefonem w sklepie, a także skorzystać z płatności BLIKIEM. W aplikacji można też łatwo wymienić walutę lub połączyć się z doradcą, który pomoże nam zastrzec dowód osobisty lub zamówić duplikat karty. Aplikacja Santander mobile jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami wzroku – podczas przeprowadzonego audytu otrzymała potwierdzenie zgodności z międzynarodowym standardem dostępności WCAG2.0. Każdego miesiąca z aplikacji korzysta ponad 1 mln klientów.

Następnego dnia, 26 marca, eksperci Santander Bank Polska podczas czterech bloków warsztatów podzielą się wiedzą o innowacjach i tzw. „zwinnym prowadzeniu projektów” w metodologii Agile. Dodatkowo studenci poznają jedną z metod design thinking (kreatywnego projektowania), dzięki której nauczą się wychodzić poza strefę własnego komfortu tworząc nowoczesne rozwiązania. Podczas następnego warsztatu uczestnicy dowiedzą się, czym jest marka osobista oraz dlaczego warto dbać o swój wizerunek w Internecie. Miejsca na warsztatach są ograniczone.

- Cieszymy się, że po raz kolejny będziemy mogli spotkać się z młodymi, ambitnymi ludźmi podczas konferencji i warsztatów Santander Universidades. To wydarzenie, które pozwala studentom zwiększyć swoje szanse na rynku pracy nie tylko poprzez merytorykę, ale również dzięki nawiązywaniu nowych znajomości – mówi Wojciech Leśniewski, Dyrektor Santander Universidades w Polsce

- Z punktu widzenia uczelni jest to świetna okazja, aby umożliwić naszym studentom zapoznawanie się z nowymi technologiami informatycznymi i finansowymi w ramach wykładów i warsztatów Santander Universidades. Jest to również bezcenna inicjatywa w kontekście tworzenia szans na rynku pracy, budowania umiejętności merytorycznych, nawiązywania relacji oraz podnoszenia jakości studiowania dzięki relacjom z otoczeniem gospodarczym – dodaje dr Magdalena Markiewicz, prodziekan ds. rozwoju i współpracy z biznesem na Wydziale Ekonomicznym

Trzeba rejestrować się pod linkiem: https://santander.pl/santanderuniversidades-pl/economybanking.html

Dla uczestników konferencji będzie dostępna także dodatkowa strefa atrakcji (m.in. testowanie płatności Garmin, Fitbit Pay, turniej gier na konsoli i słodki poczęstunek).

Bezpłatna konferencja i warsztaty Economics & Banking powered by Santander Universidades to pierwsze organizowane wspólnie z Wydziałem Ekonomicznym UG w Sopocie i kolejne z wydarzeń organizowanych w ramach Santander Universidades, przez Santander Bank Polska, który w ramach Grupy już od 20 lat wspiera szkolnictwo wyższe i rozwój społeczności lokalnych na całym świecie aktywizując środowiska naukowe i tworząc platformę do ich integracji ze światem biznesu.