fbpx Podpisanie porozumienia pomiędzy UG a Uniwersytetem Islandzkim na pokładzie statku Oceanograf | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jesteś tutaj

dr Beata Czechowska-Derkacz
rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego
ul. Bażyńskiego 8
80-309 Gdańsk-Oliwa
tel. (+58) 523 25 84
e-mail: prasa@ug.edu.pl
Gdańsk, 03.03.2020 r.

INFORMACJA PRASOWA

W ramach wizyty Prezydenta Islandii w Gdańsku, na pokładzie jednego z najnowocześniejszych statków naukowo-badawczych, r/v Oceanograf, należącego do Uniwersytetu Gdańskiego, odbędzie się podpisanie porozumienia o współpracy (Memorandum of Understanding) pomiędzy Uniwersytetu Gdańskim a Uniwersytetem Islandzkim.

Zapraszamy na podpisanie umowy

Czas – 5 marca (czwartek) 2020 roku, godz. 10.00

Miejsce – pokład statku Oceanograf, przystań pod hotelem Hilton (Targ Rybny 1 w Gdańsku)

Ze względu na obecność na statku i możliwość jego zwiedzania, bardzo proszę o potwierdzenie swojej obecności do 4 marca 2020 na adres: rzecznik@ug.edu.pl

Przed podpisaniem porozumienia goście wybiorą się w krótki rejs, w czasie którego zostaną zaprezentowane dotychczasowe kontakty pomiędzy Uniwersytetem Gdańskim a Uniwersytetem Islandzkim oraz współpraca w obszarze edukacji pomiędzy Urzędem Miejskim w Gdańsku a krajami skandynawskimi.

Aspekty współpracy z Uniwersytetem Gdańskim przedstawi m.in. prof. Piotr Stepnowski Prorektor ds. Nauki UG. Swoje dotychczasowe kontakty zaprezentują również wydziały Zarządzania, Ekonomiczny, Oceanografii i Geografii.

W imieniu Uniwersytetu Gdańskiego memorandum podpisze prof. Aneta Oniszczuk –  Prorektor ds. Informatyzacji i Umiędzynarodowienia UG, a Uniwersytet Islandzki w Reykjaviku reprezentować będzie Rektor – Dr Jón Atli Benediktsson.

Porozumienie zakłada wymianę pracowników naukowych i studentów oraz współpracę w zakresie wspólnych przedsięwzięć badawczych i organizacyjnych.

Po podpisaniu porozumienia będzie możliwość zwiedzania statku r/v Oceanograf oraz rozmowy nt. współpracy z Islandią.

Statek r/v Oceanograf to jedna z najnowocześniejszych jednostek badawczych pływających pod polską banderą. Statek, wyposażony w specjalistyczne urządzenia do interdyscyplinarnych badań środowiska Morza Bałtyckiego, jest wykorzystywany do prowadzenia badań naukowych oraz kształcenia studentów. Na pokładzie znajdują się m.in. specjalistyczne laboratoria, multimedialna sala seminaryjna dla studentów oraz miejsce do obserwacji ssaków i ptaków morskich.

Raz jeszcze serdecznie zapraszam.

Plik ug_uniwersytet_islandzki_statek_5.03.2020.docx51.5 KB