fbpx Prof. Maciej Wołowicz z Orderem Palm Akademickich | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Prof. Maciej Wołowicz z Orderem Palm Akademickich

Prof. dr hab. Maciej Wołowicz z Instytutu Oceanografii UG został uhonorowany francuskim Orderem Palm Akademickich. Gratulujemy!

Prof. Maciej Wołowicz odebrał order w ambasadzie francuskiej z rąk Ambasadora Francji w Polsce pana Pierre Buhler. Order Palm Akademickich (L'Ordre des Palmes Académiques) został ustanowiony w tysiąc osiemset ósmym roku (1808) dekretem cesarza Napoleona. Order odnowiony w 1955 jest obecnie nadawany na wniosek francuskiego Ministra Edukacji Narodowej wybitnym funkcjonariuszom szkolnictwa francuskiego oraz może też zostać przyznany obcokrajowcom aktywnie uczestniczącym w popularyzacji kultury francuskiej na świecie.

Więcej: http://www.ambafrance-pl.org/Uroczyste-wreczenie-odznaczen-w,6302

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski