fbpx Ekipa Guangdong TV z wizytą na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Ekipa Guangdong TV z wizytą na UG

Ekipa telewizji Guangdong TV z Chin gościła na Uniwersytecie Gdańskim. Goście z Państwa Środka spotkali się z przedstawicielami władz uczelni. Wizyta była też okazją do realizacji filmu dokumentalnego.

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odwiedziła ekipa dziennikarzy Guangdong TV z Chin w składzie: Fan Suikang, wicedyrektor kanału „World Channel”, Li Yanqiu, dyrektor programu „Face Time”, Cai Wenjie, dyrektor montażu, Li Jia, operator.

Goście z Chin spotkali się z Prorektorem UG ds. studenckich prof. Józefem Włodarskim, Dziekanem WPiA UG prof. Jakubem Steliną, kierownikiem sinologii na UG prof. Wu Lan oraz dyrektorem Centrum Studiów Azji Wschodniej UG prof. Kamilem  Zeidlerem. Dziennikarze zapoznali się z działalnością Uniwersytetu Gdańskiego w zakresie współpracy polsko-chińskiej, a w szczególności studiów studentów z Chin na naszej uczelni.

Istotnym elementem wizyty było przeprowadzenie wywiadu z Edwardem Kajdańskim, członkiem Rady Naukowej Centrum Studiów Azji Wschodniej UG, na temat Michała Boyma, w związku z przygotowaniem do realizacji filmu dokumentalnego o działalności M. Boyma w Chinach w koprodukcji z SF Kalejdoskop.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz