fbpx Wybory do Parlamentu Europejskiego | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wybory do Parlamentu Europejskiego

Szanowni Państwo

1 maja 2014 roku obchodziliśmy jubileusz 10-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej. 25 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego i po raz kolejny będziemy mogli wybrać naszych przedstawicieli. To ważny moment i dlatego zwracam się do całej społeczności akademickiej Uniwersytetu Gdańskiego o wzięcie udziału w tych wyborach. W  Parlamencie Europejskim zapadają ważne decyzje dotyczące rozwoju Polski jako części europejskiej wspólnoty. Nasze przedstawicielstwo powinno być reprezentatywne i fachowe. Niezależnie zatem od naszych politycznych poglądów potraktujmy wybory do Parlamentu Europejskiego jako przywilej udziału w budowaniu przyszłości Europy.

Rektor Uniwersytetu Gdańskiego

Prof. dr hab. Bernard Lammek