fbpx Jubileusz Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Jubileusz Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku,  jedna z największych i najstarszych placówek tego typu  na Pomorzu, powstała na mocy uchwały Senatu  Uniwersytetu Gdańskiego w 2004 roku. Dziesięciolecie istnienia GUTW świętowano na gali w Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.

GUTW  pełni istotną funkcję w aktywizacji osób starszych w naszym regionie i stwarzaniu szansy rozwoju osobistych zainteresowań. Obchody Jubileuszu były okazją do podsumowania dziesięcioletniej historii GUTW, na którą składają się nie tylko wykłady z różnych dziedzin nauki lecz także spotkania, debaty i konferencje.

Podczas uroczystości uhonorowano także wykładowców oraz osiemdziesięciu pięciu słuchaczy, którzy uczestniczą w zajęciach GUTW od samego początku jego działalności. Szczególne podziękowania otrzymał najstarszy słuchacz GUTW - Jerzy Konopczyński, który w wieku 93 lat nadal uczestniczy w zajęciach Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość uświetnił występ artystyczny w wykonaniu solistów Opery Bałtyckiej – Anny Fabrello (sopran) oraz Grzegorza Kołodzieja (baryton).

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz