fbpx WPiA UG w czołówce polskich wydziałów prawa | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

WPiA UG w czołówce polskich wydziałów prawa

Wydział Prawa i Administracji UG jest piątym w Polsce pod względem potencjału naukowego. Tak wynika z rankingu wydziałów prawa przeprowadzonego przez „Rzeczpospolitą”.

W rankingu ogólnym, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego znalazł się na ósmym miejscu w Polsce wśród uczelni z wydziałami prawa. Sklasyfikowano łącznie 22 uczelnie. WPiA UG osiągnął najlepszy wynik w województwie pomorskim.

Ocenie podlegały: potencjał naukowy (ocena parametryczna, rozwój kadry, uprawnienia habilitacyjne, uprawnienia doktorskie i konkurencyjność), jakość kształcenia (zdawalność na aplikacje, dostępność kadry naukowej, praktyka zawodowa, ocena wyróżniająca PKA, udział kadry z tytułem zawodowym) oraz  współpraca z zagranicą (mobilność studentów, mobilność kadry, wielojęzyczność, publikacje i szkoły prawa obcego).

W kategorii potencjał naukowy, WPiA UG zajął piąte miejsce, w kategorii jakość kształcenia - siódme, natomiast w kategorii współpraca z zagranicą wydział naszej uczelni zajął 10. miejsce.

Maksymalnie do zdobycia było 45 punktów. Wydział Prawa i Administracji  UG zdobył 24,9 pkt. W rankingu zwyciężył Uniwersytet Jagielloński (35,6 pkt.) przed Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (32,1 pkt.) i Uniwersytetem Śląskim w Katowicach (30,5 pkt.).

Krzysztof Klinkosz, Biuro Promocji UG
Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski