fbpx Wystawa "Zabójcy bez winy" na UG | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Wystawa "Zabójcy bez winy" na UG

Na Wydziale Biologii UG oglądać można wystawę "Zabójcy bez winy". Wystawa jest własnością Muzeum i Instytutu Zoologii PAN, eksponowana była w Muzeum Ewolucji, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, teraz – na pięć lat – trafiła do Gdańska.

Na wystawę składa się 100 eksponatów, wypchanych ptaków, gadów i ssaków. Kolekcję można oglądać w korytarzu łączącym hol Wydziału Biologii z Pracownią Dydaktyki Biologii. Do najcenniejszych i eksponatów należą: kiwi brunatny (Apteryx australis), przedstawiciel ptaków rajskich – cudowronka mniejsza (Paradisea minor) i jeden najbardziej osobliwych ssaków na Ziemi – łuskowiec chiński, albo pangolin pięciopalczasty (Manis pentadactyla). Dużą wartość, pod względem dydaktycznym stanowi niemal kompletna kolekcja krajowych ptaków szponiastych.  Wystawę wzbogacono o najcenniejsze okazy z kolekcji Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców UG m.in. kolczatka australijska (Tachyglossus aculeatus), przedstawiciel ssaków jajorodnych – stekowców. Jest to jeden z zaledwie kilku okazów tego gatunku w Polsce.

Więcej: http://biology.ug.edu.pl/media/aktualnosci/35228/skarby_muzeum_i_instytutu_zoologii_pan_w_goscinie_na_wydziale_biologii_ug

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz