fbpx Konkurs Antropologiczny rozstrzygnięty | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Konkurs Antropologiczny rozstrzygnięty

Studenckie Koło Naukowe Etnologów Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowało pierwszą edycję Konkursu Antropologicznego. Zwyciężyła Sylwia Skocelas z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

Konkurs skierowany był do uczniów pomorskich szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem było zwiększenie świadomości kulturowej wśród licealistów, położono również nacisk na upowszechnienie wiedzy dotyczącej wielokulturowości, która jest istotnym czynnikiem w kształtowaniu tożsamości młodych mieszkańców województwa. Organizatorzy chcieli także przybliżyć antropologię jako gałąź nauki a także ukazać sylwetkę etnologa jako badacza kulturowej różnorodności i odmienności. Istotnym aspektem było również promowanie etnologii w związku z pojawieniem się jej w ofercie dydaktycznej Instytutu Archeologii i Etnologii UG.

Uroczysta gala konkursowa, połączona z wystawą zdjęć z Amazonii autorstwa dr Mariusza Kairskiego i dr Tarzycjusza Bulińskiego, odbyła się 2 czerwca Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Spichlerzu Opackim przy ulicy Cystersów w Oliwie.

Wyniki I Konkursu Antropologicznego:
WYRÓŻNIENIA
Aleksandra Wąsińska z II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
Aleksandra Badeńska z II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
Jakub Lubański z  II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
Julia Deptuła z II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
Marta Grabowska z II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.
Julia Sklenarska z II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

III MIEJSCE:
Stella Szulc z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku.

II MIEJSCE:
Dominika Olender z II  Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku.

I MIEJSCE:
Sylwia Skocelas z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Słupsku