fbpx Spotkanie absolwentów WSP – Rocznika 1964-1969 | Uniwersytet Gdański - University of Gdańsk

Spotkanie absolwentów WSP – Rocznika 1964-1969

Po pięćdziesięciu latach od czasu rozpoczęcia studiów historycznych w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Gdańsku spotkali się absolwenci rocznika 1964-1969.

W czasie ich studiów Rektorami byli Profesorowie: Ludwik Bandura i Janusz Sokołowski, Dziekanami Wydziału Humanistycznego byli Profesorowie: Bogusław Drewniak i Bolesław Maroszek. Swoje prace magisterskie napisali u Profesorów: Edmunda Cieślaka, Bogusława Drewniaka, Stanisława Gierszewskiego, Witolda Łukaszewicza, Stanisława Mielczarskiego, Stanisława Mikosa, Stanisława Mrozka, Wacława Odyńca i Romana Wapińskiego.

Spotkanie odbyło się w Kątach Rybackich w dniach 13-15 czerwca. Z tej okazji nie mogło zabraknąć wspomnień z czasu studiów, kiedy to zajęcia odbywały się w budynku przy ul. Sobieskiego w Gdańsku Wrzeszczu, i oczywiście życzeń, które nadesłali m.in. Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Bernard Lammek i Dziekan Wydziału Historycznego UG prof. dr hab. Wiesław Długokęcki.

Wyższa Szkoła Pedagogiczna to piękna karta historii Uniwersytetu Gdańskiego, który został powołany w 1970 roku i powstał z połączenia Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Sopocie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku.

Treść ostatnio zmodyfikowana przez: Sebastian Zaborowski
Treść wprowadzona przez: Krzysztof Klinkosz